Güncelleme: 27 Şubat 2018

  • Paylaş
Bir Göç Hikâyesi: Bavulumdaki Fotoğraflar

DÜŞÜNCE SOHBETLERİ-9

DÜŞÜNCE SOHBETLERİ-9

KOCAV Yayıncılık tarafından kendi gündemini ve meselelerini belirleyerek, fikir hayatının temellerini irdelemeyi ve düşünceyi özgür bırakarak fikir üretebilmek hedefiyle yayınlanan Düşünce Dergisi, yazılarıyla ilgi çeken yazarları Düşünce Sohbetleri kapsamında misafir etmeye devam ediyor.

Yazar ile okuyucunun bir araya geldiği Düşünce Sohbetleri’nde, yazarlar satırlara sığdıramadıkları noktaları ifade edebilirken, okurlar da konuyla alakalı sorularına doğrudan yazarından cevap alma imkânı buluyor.

“Tarihin Değişmez Akıntısı: Göç” dosya konulu altıncı sayımızı merkeze koyarak, planladığımız Düşünce Sohbetleri'nin dokuzuncusunu “Göçmenlik Bir Buğulu Cam Halidir” röportajıyla yazarlarımız arasında yer alan Gökhan Duman’ın katılımıyla, KOCAV Erol Güngör Kültür Merkezinde, 24 Şubat 2018 Cumartesi saat 17.00'da  “Bir Göç Hikâyesi: Bavulumdaki Fotoğraflar” başlıklı sohbetimize gerçekleştirdik.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Düşünce Dergisi'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Türkiye ye Son Dönem Göçler ve Suriyeliler

lmi bilgilerin genişletilmesi ve yeni fikirlerin üretiminin arttırılmasını hedefleyen Düşünce Dergisi, yazar ve okurun bir araya geldiği “Düşünce Dergisi Sohbetleri”nin sekizincisini gerçekleştirdi. Düşünce Dergisi'nin "Göç" dosya konulu 6. sayısı kapsamında düzenlenen sohbete İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Adıgüzel konuk oldu.

Düşünce Dergisi’nin “Dil” dosyası kapsamında yedincisi düzenlenen Düşünce Sohbeti’ne İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Elmalı konuk oldu ve “Eski Türklerden Günümüze Dil ve Düşünce” başlıklı bir sohbet gerçekleştirildi.

Düşünce Dergisi kapsamında her sayıdan sonra, öne çıkan yazıların yazarlarıyla okurları bir araya getirmeyi hedefleyen Düşünce Sohbetleri’nin “Devlet” sayısı için konuğu Prof. Dr. Yücel Oğurlu oldu.

Kültür Ocağı Vakfı çatısı altında gerçekleştirilen Düşünce Sohbetleri’nin üçüncü buluşmasını Düşünce Dergisi'nin “para” konulu ikinci sayısına paralel olarak ekonomist; bankacılık ve finans uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yaşar Erdinç ile gerçekleştirildi.

düşünce dergisi sohbetleri-4

“Halk İçinde En Muteber Nesne: Devlet” dosya konusuyla yayımlanan dördüncü sayımızın konuğu Şenol Durgun ile "Düşünce Hayatımızda Devlet" üzerine...


En Çok Okunanlar