29 Haziran 2015

  • Paylaş
Düşünce, kitap satış sitelerindeki yerini aldı…

Dergimiz, KOCAV Vakıf Merkezinin yansıra ekteki link aracılığı ile kitap satış sitelerinden de temin edilebilmektedir.

İkinci sayısında "Para” dosya konusuyla okurlarının huzuruna çıkan Düşünce Dergisi, kitap satış sitelerindeki yerini almıştır.

Paranın anlamına, felsefesine, sosyolojisine, edebiyata yansımasına, tarihteki para temelli kurumlara  yer verirken bir yandan da paranın reel hayatta  piyasadaki karşılığının ele alındığı bu sayıda Ahmet Tabakoğlu ve Mustafa Özel ile yapılan röportajların yanında Ali Akyıldız, Tahsin Özcan, Yaşar Erdinç, Haluk Ersoy, Tahsin Görgün gibi alanında öncü hocaların yazıları yer almaktadır.

 "Varlığı bir dert, yokluğu yara" olan paranın itibari ve gerçek karşılığı hakkında zihinlerimizi berraklaştıracak birbirinden değerli makalelerin bulunduğu dergimiz, KOCAV Vakıf Merkezinin yansıra aşağıdaki link aracılığı ile de temin edilebilmektedir.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/dusunce-dergisi-sayi2-2015/367165.htmlYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Düşünce Dergisi'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Düşünce Dergisinin Kent Konulu Sayısı Çıktı

Düşünce Dergisi Yedinci Sayısında Sayfalarını Kente Açtı. "Kent:İdeoloji Mi, Ütopya Mı?" Başlığıyla Çıkan Sayı Meselenin Farklı Yönlerini Ele Alan Yazılardan Teşekkül Etti.

Düşünce Dergisi'nin Ekim 2017 tarihli 7. Sayı bozkırı kuşatan kenti ele alacak. Bir mimarî unsur olarak, tarihsel bir süreç olarak, sosyal bir ortam olarak ve siyasi bir birim olarak kente dair sosyalbilimsel içerikli yazılara Düşünce Dergisi hoş geldiniz der.

tarihin değişmez akıntısı göç

yeni sayımız çıktı içindekiler

düşünce dergisi sohbetleri - 6 quot devlet idare ve insan

“Halk İçinde En Muteber Nesne: Devlet” dosya konulu sayımızda “Doğu Batı Denkleminde Adalet” başlıkla yazısıyla dergimizde yer alan Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile Kültür Ocağı Vakfı, Erol Güngör Kültür Merkezinde, 11 Şubat 2017 saat 17.00'da gerçekleştirilecek, “Devlet, İdare ve İnsan” başlıklı Sohbetimize davetlimizsiniz.

düşünce dergisi sohbetleri - 5

Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu ile Kültür Ocağı Vakfı, Erol Güngör Kültür Merkezi'nde, 24 Aralık 2016 saat 17.00'da gerçekleştirilecek, “Müslümanın Parayla İmtihanı” başlıklı Sohbetimize davetlimizsiniz.

düşünce nin çığlığı dil

5. sayımız çıktı - İçindekiler-


En Çok Okunanlar