29 Haziran 2015

  • Paylaş
düşünce dergisi sohbetleri-1
düşünce sohbetleri-1
düşünce dergisi sohbetleri-1

İhsan FAZLIOĞLU ile "Biz'den Olmak Ne Demektir? Aidiyet ve Mensubiyet Açısından Bir İnceleme" Tarih: 4 Nisan 2015 KOCAV Erol Güngör Kültür Merkeziİlgili Konular İHSAN FAZLIOĞLU
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Düşünce Dergisi'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
ihsan fazlıoğlu
hatice
Hocamın düşünce ekseninden alacak çok şeyimiz olduğu kanaatim hasıl oldu. Bakış tarzı temel nitelikli ve genel. Böyle bir perspektif herkes tarafından kolayca yakalanmıyor. Derginizin soruları da tam ufuk açıcı. Soru cevap bütünlüğü manayı kavramlaştırıyor. İhsan hocamla bu tarz söyleşileriniz bizi geliştirecek, devamını bekliyorum şahsım adına.
27/07/2015, 17:19
Türkiye ye Son Dönem Göçler ve Suriyeliler

lmi bilgilerin genişletilmesi ve yeni fikirlerin üretiminin arttırılmasını hedefleyen Düşünce Dergisi, yazar ve okurun bir araya geldiği “Düşünce Dergisi Sohbetleri”nin sekizincisini gerçekleştirdi. Düşünce Dergisi'nin "Göç" dosya konulu 6. sayısı kapsamında düzenlenen sohbete İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Adıgüzel konuk oldu.

Düşünce Dergisi’nin “Dil” dosyası kapsamında yedincisi düzenlenen Düşünce Sohbeti’ne İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Elmalı konuk oldu ve “Eski Türklerden Günümüze Dil ve Düşünce” başlıklı bir sohbet gerçekleştirildi.

Düşünce Dergisi kapsamında her sayıdan sonra, öne çıkan yazıların yazarlarıyla okurları bir araya getirmeyi hedefleyen Düşünce Sohbetleri’nin “Devlet” sayısı için konuğu Prof. Dr. Yücel Oğurlu oldu.

Kültür Ocağı Vakfı çatısı altında gerçekleştirilen Düşünce Sohbetleri’nin üçüncü buluşmasını Düşünce Dergisi'nin “para” konulu ikinci sayısına paralel olarak ekonomist; bankacılık ve finans uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yaşar Erdinç ile gerçekleştirildi.

düşünce dergisi sohbetleri-4

“Halk İçinde En Muteber Nesne: Devlet” dosya konusuyla yayımlanan dördüncü sayımızın konuğu Şenol Durgun ile "Düşünce Hayatımızda Devlet" üzerine...


En Çok Okunanlar